Media o nas

Media o nas

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa tworzy kilkanaście oddziałów, opowiadających historię Krakowa z różnych perspektyw, od średniowiecza do czasów współczesnych. Oryginalny i innowacyjny charakter wystaw jest magnesem dla turystów, a także popularnym tematem materiałów prasowych. Dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jest to duże wyróżnienie. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi, krajowymi i zagranicznymi informacjami na nasz temat.

TVN.24.pl, 27.06.2013
Żydowski Kraków sprzed kilkuset lat (aut. jś/par)
Mieszkańcy Krakowa i turyści mogą zobaczyć jak społeczność żydowska mieszkała w mieście od XV do połowy XVII w. Wszystko to na specjalnej wystawie w Starej Synagodze.
Cały tekst


dziennikpolski24.pl, 27.06.2013
Średniowiecze rekonstruowane techniką cyfrową (aut. AN)
HISTORIA. "Cracovia Iudeorum 3D" - już to połączenie klasycznej łaciny z nowoczesną techniką cyfrową w tytule wystawy otwartej wczoraj w Starej Synagodze (Muzeum Historyczne) robi wrażenie.
Cały tekst


Onet.pl, 26.06.2013
Wyjątkowa wystawa 3D poświęcona Żydom (aut. SG)
Od czwartku 27 czerwca w Starej Synagodze na Kazimierzu będzie można oglądać niezwykłą wystawę, także w trójwymiarze, poświęconą średniowiecznemu Krakowowi, a dokładnie ówczesnemu żydowskiemu Kazimierzowi.
Cały tekst


dziennikpolski24.pl, 20.06.2013
Pracownia artystki poza upływem czasu (aut. AN)
SZTUKA. Była znaczącą postacią formacji kapistów, wybitną malarką, konsekwentnym pedagogiem akademickim. W tym roku mija 25 lat od śmierci Hanny Rudzkiej-Cybisowej.
Cały tekst


krakow.gazeta.pl, 24.02.2013
Na nowohuckie budynki wracają neony. Muzeum daje przykład (aut. Renata Radłowska)
Na odnowionych budynkach w starej części Nowej Huty zapalają się wieczorem neony - wesoło migoczą, są ekskluzywną dekoracją. Nawiązują do dawnych czasów, kiedy było ich więcej.
Cały tekst


krakow.gazeta.pl, 12.08.2012
Z realu do wirtualu. Cyfrowe muzeum historyczne (aut. Renata Radłowska)
Dwadzieścia tysięcy obiektów, przede wszystkim fotografię i grafikę, przenosi na nośniki cyfrowe Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Za kilka miesięcy pojawią się w specjalnym portalu, z którego będzie można też je ściągać na domowy komputer.
Cały tekst


New York Times, 15.07.2010
New Museum Tells Krakow's Stories of World War II (aut. Ruth Ellen Gruber)
KRAKOW — In the mid-1990s, I took a “Schindler’s List” tour of sites made famous by Steven Spielberg’s Academy Award-winning movie, which recounts how the German businessman Oskar Schindler saved the lives of 1,100 Jews by employing them at his enamelware factory in Krakow during World War II.
Cały tekst