Wydarzenia

25.11.2018 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Tajemniczy kufer: Na pogodę i niepogodę – Parasol

dodano 25.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
25 listopada o godz. 10.30 i 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Na pogodę i niepogodę – Parasol  w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy Kufer. Zajęcia poprowadzi Ewelina Radecka (MHK). 

Na pogodę i niepogodę – Parasol 
Historia parasola nie jest, jak mogłoby się wydawać, kroplą w morzu historii. Początki tego pożytecznego przedmiotu sięgają już czasów starożytnych. Parasol służył wtedy do ochrony przed... słońcem i był oznaką władzy. Wiele lat później wytworne damy wciąż go używały, by ich cera pozostała nieskazitelna niczym pierwszy śnieg. Dopiero niedawno parasol zmienił swoją podstawową funkcję i dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie deszczowego dnia bez tego przydatnego przedmiotu!
Ewelina Radecka
Pałac Krzysztofory

Tajemniczy kufer
Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w niedziele o godz. 10.30 i 12.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl