Wydarzenia

24.02.2019 kalendarium 31

Tajemniczy kufer: Licz na siebie! – Liczydło

dodano 02.10.2018 - aktualizacja 20.01.2019
24 lutego o godz. 10.30 i 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Licz na siebie! – Liczydło w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy Kufer. Zajęcia poprowadzi Elżbieta Lang (MHK).
Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl

Liczenie to trudna, ale potrzebna umiejętność. Tu trzeba coś dodać, tam odjąć... Czasem pomnożyć lub podzielić. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Kiedyś, gdy nie było jeszcze kalkulatorów, liczono na... liczydle. Kolorowe koraliki nawleczone na druciane pręty pomagały wykonać najtrudniejsze matematyczne zadania. Zapraszamy na warsztaty, podczas których przekonamy się, czy prawdziwe jest powiedzenie: „umiesz liczyć – licz na siebie!”.

Tajemniczy kufer
Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w niedziele o godz. 10.30 i 12.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl