Wydarzenia

16.12.2018 kalendarium 31
Kamienica Hipolitów

Tajemniczy kufer: Kto na dwóch stołkach siada… – Krzesło

dodano 25.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
16 grudnia o godz. 10.30 i 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat do Kamienicy Hipolitów na warsztaty Kto na dwóch stołkach siada… – Krzesło w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy Kufer. Zajęcia poprowadzi Marta Kudelska (MHK).

Kto na dwóch stołkach siada… – Krzesło
Krzesła naszych przodków nie różniły się tak bardzo od dzisiejszych siedzisk. Miały inne kształty i wykonane były z innych materiałów, ale od zawsze spełniały tę samą funkcję – pozwalały odpocząć strudzonym nogom. O niezwykłej historii zwykłego przedmiotu, który towarzyszy nam od najdawniejszych czasów, dowiecie się podczas warsztatów. A na koniec samodzielnie wykonacie własne siedzisko!

Tajemniczy kufer
Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w niedziele o godz. 10.30 i 12.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl