Wydarzenia

21.10.2018 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Tajemniczy kufer: Gdzie są moje okulary?

dodano 25.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
21 października o godz. 10.30i 12.30 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Gdzie są moje okulary? w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy Kufer. Zajęcia poprowadzi Anna Kwiatek (MHK).

Gdzie są moje okulary? – Okulary
Pojawiły się w średniowieczu i już wtedy uważane były za jeden z najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Stały się też symbolem mądrości, bo często nosili je ci, którzy wiecznie siedzieli z nosem w książkach. O czym mowa? Oczywiście! Chodzi o okulary. Zapraszamy na warsztaty, podczas których uważnie przyjrzymy się temu niezwykłemu przedmiotowi. 
 
Tajemniczy kufer
Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentruje się na wybranym przedmiocie kultury materialnej – świadku minionych wieków – i pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie przeszłości, a zarazem lepiej rozumieć otaczającą je rzeczywistość.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w niedziele o godz. 10.30 i 12.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl