Wydarzenia

15.11.2018 kalendarium 31
Muzeum Podgórza

Salon Książki Krakowskiej:"Krakowski Hejnał Wolności" oraz „Wieża Wolności 1918 r."

dodano 07.11.2018 - aktualizacja 15.11.2018
15 listopada o godzinie 18:15 zapraszamy do Muzeum Podgórza (ul. Limanowskiego 51) na spotkanie promujące wydawnictwa Krakowski Hejnał Wolności oraz Wieża Wolności 1918 r. W 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej zaproponujemy Państwu dwie publikacje wydane z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.
Krakowski Hejnał Wolności to wydawnictwo towarzyszące trzem wystawom prezentowanym w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa: Kopiec Wolności, Wieża Wolności oraz Wolność przyszła z Podgórza. W swoich artykułach, kuratorzy opisują najważniejsze wydarzenia oraz eksponaty, które można zobaczyć na wystawach. 
Wieża Wolności 1918 r. W 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa Janusza Tadeusza Nowaka została w całości poświęcona wydarzeniom krakowskim mającym miejsce w 1918 roku i stanowi swoisty hołd oddany bohaterom biorącym udział w wyzwalaniu miasta spod władzy zaborczej. Autor prezentuje czytelnikowi obszerny i wyczerpujący materiał źródłowy oraz ilustracyjny odnoszący się do wspomnianego tematu. 

Podczas spotkania publikacje będą sprzedawane z rabatem. 

W spotkaniu udział wezmą:
Olga Jasionek (MHK)
Justyna Kutrzeba (MHK)
Janusz Tadeusz Nowak (MHK)

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.
Publikacje można nabyć w naszym sklepie internetowym oraz w sklepie stacjonarnym w Wieży Ratuszowej, Rynek Główny 1.
 
Wstęp wolny