Wydarzenia

Pałac Krzysztofory

Studia podyplomowe „Cracoviana-turystyka w Krakowie i regionie”

dodano 23.05.2016 - aktualizacja 18.10.2018
Studia podyplomowe „Cracoviana-turystyka w Krakowie i regionie”

Organizatorzy:
Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Charakterystyka:
Podyplomowe Studia „Cracoviana-turystyka w Krakowie i regionie” to nowatorska propozycja studiów interdyscyplinarnych. Studia te mają na celu umożliwić słuchaczom kompleksowe poznanie Krakowa z perspektywy różnych dziedzin nauki (historia, historia sztuki, historia literatury, archeologia, etnografia, kulturoznawstwo) oraz zagadnienia związane z turystyką w mieście i regionie.
Propozycja studiów adresowana jest do absolwentów wyższych uczelni, którzy ukończyli dowolny kierunek studiów. W szczególności oferta jest kierowana do: przewodników i pracowników biur turystycznych, nauczycieli, muzealników, bibliotekarzy, pracowników instytucji kulturalnych, urzędników administracji samorządowej. Absolwenci studiów znający historię i współczesność Krakowa oraz regionu, będą mieli większą szansę na aktywne kształtowanie wizerunku i przestrzeni miasta. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz w zabytkowych wnętrzach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

FILM PROMUJĄCY STUDIA PODYPLOMOWE "CRACOVIANA- TURYSTYKA W KRAKOWIE I REGIONIE"

ARTYKUŁ PRASOWY PREZENTUJĄCY CHARAKTERYSTYKĘ STUDIÓW 


PROGRAM STUDIÓW

FOLDER INFORMACYJNY

Zajęcia: W programie studiów przewidziano 380 godzin zajęć, w formie wykładów, konserwatoriów, szkoleń. W zamierzeniu studia trwałyby 2 semestry i odbywały się w trybie zaocznym.

Kadra: Zajęcia poprowadzone przez kadrę specjalistów, m.in. z Uniwersytetu Pedagogicznego, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Informacje:
Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej,
ul. Podchorążych 2
30-084 Kraków
tel. (012) 662-61-82, email: historia@up.krakow.pl