Wydarzenia

Nowy Król Bractwa Kurkowego

dodano 14.05.2018 - aktualizacja 20.01.2019
12 maja na strzelnicy wojskowej na Pasterniku, pod życzliwym okiem majowego słońca, kilkuset wyborowych strzelców spotkało się, by konkurować w zawodach strzeleckich o tytuł Króla Kurkowego. Zgodnie z tradycją, nie tylko Bracia Kurkowi mogli tego dnia wziąć udział w zawodach strzeleckich. Również inne zaproszone osoby z rusznicą w ręku potykały się o dwa dodatkowe puchary: puchar wipowski ufundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz puchar Prezesa Bractwa Kurkowego.

Najcelniejszym okiem spośród braci wykazał się Zbigniew Wolfram, krakowski przedsiębiorca, menedżer, niegdyś asystent prof. Wiktora Bonieckiego, a dziś m.in. właściciel Zakładów Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego w Krakowie S.A., który został tym samym królem-elektem, a w dniu 9 czerwca zostanie uroczyście intronizowany na Rynku Głównym. Tytuły marszałków wywalczyli mecenas Jan Adam Księżyk i deweloper Andrzej Hojda.

Na tym jednak nie koniec wiadomości o zwycięzcach konkursu. Z przyjemnością bowiem informujemy, iż niepoślednie miejsce wywalczył Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Michał Niezabitowski, zdobywając puchar Prezesa Bractwa Kurkowego. Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zdobył generał brygady Sławomir Kowalski.