Wydarzenia

08.12.2018 kalendarium 31
Dom Zwierzyniecki

Muzeum bez granic: Cecylia Malik

dodano 03.10.2018 - aktualizacja 15.11.2018
8 grudnia o godz. 12.00 zapraszamy na spacer miejski po Kaziemierzu z Cecylią Malik w ramach Muzeomanii z cyklu Muzeum bez granic.
START: Dom Zwierzyniecki

Kiedy w Krakowie pojawia się ekologiczny problem do rozwiązania, zjawia się Cecylia Malik. Czasem zakłada niebieskie skrzydła modraszki, a czasem przez cały rok wchodzi na drzewa. Dla Cecylii Malik w Krakowie niezwykle ważna jest przyroda – zieleń miejska i przepływające przez Kraków rzeki. Wraz z artystką i aktywistką miejską udamy się na spacer po Salwatorze – poznamy jej ulubione miejsca, razem odkryjemy wydeptane przez nią ścieżki i wspólnie się zastanowimy, dlaczego tak ważne jest zaangażowanie w życie miasta.
Miejsce zbiórki: Dom Zwierzyniecki
 
Cecylia Malik – artystka i aktywistka miejska wywodząca się ze znanej krakowskiej rodziny szopkarzy. W swoich działaniach artystycznych łączy sztukę z zaangażowaniem w sprawy miasta. 
Muzeum bez granic

Muzeum to nie tylko sale ekspozycyjne, gabloty i muzealia – to także opowieść o mieście, dlatego… ruszamy w teren! Tym razem o swoim Krakowie opowiedzą znani krakowianie. Przybliżą nam miejsca, które mają dla nich znaczenie szczególne. Takie, które ich inspirują, fascynują lub po prostu te, w których często bywają i darzą je sympatią. Poznamy zatem Kraków widziany oczyma naszych gości, przez pryzmat ich osobistych doświadczeń, wspomnień i emocji…                                        Spacery miejskie odbywają się w soboty o godz. 12.00