Wydarzenia

27.10.2018 kalendarium 31
Stara Synagoga

Muzeum bez granic: Johnathan Orstein

dodano 25.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
27 października o godz. 12.00 zapraszamy na spacer miejski po Kaziemierzu z Johnatahen Orsteinem w ramach Muzeomanii z cyklu Muzeum bez granic.
START: Stara Synagoga

Od kilkunastu lat Kazimierz jest jedną z najpopularniejszych krakowskich dzielnic. Wśród miejskiego gwaru, spacerując między starymi synagogami, możemy poczuć klimat dawnej dzielnicy żydowskiej. A jaki jest współczesny Kazimierz? Jonathan Ornstein, dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej i mieszkaniec tej dzielnicy, oprowadzi nas po „swoim Kazimierzu”. Razem z nim poznamy nie tylko sąsiedztwo Centrum, lecz także okolice Synagogi Izaaka, gdzie mieszka. Podczas spaceru spojrzymy na Kazimierz nie tylko jako na historyczny punkt na mapie miasta, ale przede wszystkim jako współczesny i aktywny ośrodek kultury żydowskiej. 
 
Jonathan Ornstein - Amerykanin z urodzenia, krakowianin z wyboru. Od wielu lat aktywnie działa na polu współpracy polsko-żydowskiej, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora wykonawczego Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie.

Muzeum bez granic
Muzeum to nie tylko sale ekspozycyjne, gabloty i muzealia – to także opowieść o mieście, dlatego… ruszamy w teren! Tym razem o swoim Krakowie opowiedzą znani krakowianie. Przybliżą nam miejsca, które mają dla nich znaczenie szczególne. Takie, które ich inspirują, fascynują lub po prostu te, w których często bywają i darzą je sympatią. Poznamy zatem Kraków widziany oczyma naszych gości, przez pryzmat ich osobistych doświadczeń, wspomnień i emocji…                                        Spacery miejskie odbywają się w soboty o godz. 12.00