Wydarzenia

17.11.2018 kalendarium 31
Thesaurus Cracoviensis

Kraków naprawdę dla wszystkich: Tajemnice muzealnego skarbca

dodano 28.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
fot. Andrzej Janikowski
17 listopada o godz. 12.00 zapraszamy do Thesaurus Cracoviensis, ul. Księcia Józefa 337, osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu na spotkanie Tajemnice muzealnego skarbca w ramach Muzeomanii z cyklu Muzeum naprawdę dla wszystkich. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Ból oraz Elżbieta Lang (MHK).

Spotkanie dla osób z dysfunkcją słuchu z udziałem tłumacza języka migowego.
Jakie tajemnice skrywają muzealne magazyny? Jakie historie mogą nam opowiedzieć przechowywane tam przedmioty? Zapraszamy na podróż do serca muzeum – magazynu, w którym poznacie dzieje niezwykłych przedmiotów i tajniki pracy muzealnika, kuratora i konserwatora. 
 

Kraków naprawdę dla wszystkich
Zajęcia przeznaczone są dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Każde ze spotkań w szczególny sposób uwzględnia potrzeby jednej z grup docelowych. Jeśli jest to możliwe, udostępniane są do oglądania oryginalne eksponaty lub ich kopie, wykorzystywane są także modele założeń architektonicznych ustawione przy najważniejszych zabytkach Krakowa. Spotkania dla osób z dysfunkcjami słuchu tłumaczone są na polski język migowy.
Spotkania (warsztaty muzealne, oprowadzania) kierowane przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu odbywają się w soboty o godz. 12.00