Wydarzenia

20.01.2019 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Akademia Małego Odkrywcy: Witraż, czyli wszystko, co lśni

dodano 02.10.2018 - aktualizacja 19.01.2019
Witraż w kamienicy przy ul. J. Sarego 10.
20 stycznia o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat do Pałacu Krzyszysztofory na warsztaty Witraż, czyli wszystko, co lśni w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy. Zajęcia poprowadzi Marcin Markiewicz.
Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby.

Światło skrzy. Światło migocze. Światło mieni się wszystkimi kolorami tęczy. W trakcie naszego spotkania poznacie średniowieczną technikę witrażu. Dowiecie się, jak zabarwić na różne kolory promienie słońca i stworzyć z nich świetlisty obraz. Następnie, za pomocą kolorowych szkiełek, będziecie mogli stworzyć własny witraż, który rozświetli każde miejsce, w którym go powiesicie!

Akademia Małego Odkrywcy
Program dedykowany jest wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznać wybrane techniki artystyczne. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli okazję, by zgłębić podstawy warsztatu artystów, a także spróbować swoich sił w stworzeniu własnego dzieła sztuki. W doskonaleniu tych umiejętności i rozwijaniu twórczych pasji pomogą uczestnikom zaproszeni artyści.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat odbywają się w niedziele o godz. 11.00 w Pałacu Krzysztofory.  Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby