Wydarzenia

02.12.2018 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Akademia Małego Odkrywcy: Malarstwo, czyli świat opowiedziany barwą

dodano 02.10.2018 - aktualizacja 18.10.2018
MODEM, fot. L. Tihamé
2 grudnia o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat do Pałacu Krzyszysztofory na warsztaty Malarstwo, czyli świat opowiedziany barwą  w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy. Zajęcia poprowadzi Kinga Nowak.
Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby.

Kolor. Plama. Światłocień... To tylko niektóre pojęcia kojarzone z malarstwem, uważanym za „królową sztuk pięknych”. Jedno jest pewne: każdy adept sztuki musi w swoim życiu przejść kurs malarski. Podczas naszych warsztatów dowiecie się zatem, czym jest malarstwo sztalugowe, zapoznacie się też z techniką mieszania farb, a także sposobami „kładzenia” ich na płótnie. A na koniec, pod okiem zaproszonego artysty, stworzycie własną martwą naturę. 

Akademia Małego Odkrywcy
Program dedykowany jest wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznać wybrane techniki artystyczne. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli okazję, by zgłębić podstawy warsztatu artystów, a także spróbować swoich sił w stworzeniu własnego dzieła sztuki. W doskonaleniu tych umiejętności i rozwijaniu twórczych pasji pomogą uczestnikom zaproszeni artyści.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat odbywają się w niedziele o godz. 11.00 w Pałacu Krzysztofory.  Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby