Wydarzenia

18.11.2018 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Akademia Małego Odkrywcy: Instalacja, czyli artystyczny (de)montaż

dodano 28.09.2018 - aktualizacja 18.10.2018
fot. własność Mateusz Kula
18 listopada o godz. 18.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Instalacja, czyli artystyczny (de)montaż w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy. Zajęcia poprowadzi Mateusz Kula.
Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby.

Czy można potraktować przedmioty jako gotowe elementy do stworzenia dzieła sztuki? Odwiedzając galerie i muzea, możecie czasem natrafić na obiekty sztuki, które nazywamy instalacjami. Niektóre z nich są ogromne, wypełniają całą otaczającą nas przestrzeń, a inne… mogą służyć do doskonałej zabawy! W trakcie naszych warsztatów spróbujemy stworzyć własną instalację – wcielimy się w artystów i zobaczymy, jaka moc drzemie w wyobraźni!

Akademia Małego Odkrywcy
Program dedykowany jest wszystkim głodnym wiedzy i wrażeń małym odkrywcom oraz ich rodzicom, którzy w aktywny i twórczy sposób pragną poznać wybrane techniki artystyczne. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy będą mieli okazję, by zgłębić podstawy warsztatu artystów, a także spróbować swoich sił w stworzeniu własnego dzieła sztuki. W doskonaleniu tych umiejętności i rozwijaniu twórczych pasji pomogą uczestnikom zaproszeni artyści.
Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat odbywają się w niedziele o godz. 11.00 w Pałacu Krzysztofory.  Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl
Wstęp: 5 zł od osoby.