Sklepy muzealne

Sklepy muzealne

W Muzeum Historycznym znajdą Państwo trzy sklepy stacjonarne: w Pałacu Krzysztofory, w Podziemiach Rynku oraz w Fabryce Emalia Oskara Schindlera.

W naszych sklepach czekają na Państwa interesujące cracoviana, przewodniki multimedialne, nietuzinkowe pamiątki z Krakowa, oryginalne prezenty m.in. kopie historycznych monet, medale, biżuterię, stare mapy i widoki Krakowa

Oferujemy wydawnictwa m.in.:
Muzeum Historycznego Miasta Krakowa,
Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa,
Polskiej Akademii Umiejętności

W sklepie w Pałacu Krzysztofory działa również kącik antykwaryczny, w jego ofercie dominują publikacje dotyczące historii Krakowa i okolic. Księgozbiór ten jest regularnie wzbogacany, w ofercie posiadamy wiele starych map, albumów, przewodników uwzględniających typowe niegdyś trasy miejskie. Dużą część naszych nabytków stanowią katalogi z ekspozycji muzealnych, prace poświęcone badaniom socjologicznym i antropologicznym na terenie międzywojennego Krakowa, studia z dziejów Kościoła i kultury chrześcijańskiej miasta. Ponadto dysponujemy przedwojennymi sprawozdaniami z działalności organizacji społecznych i instytucji kultury. Obok wielu cennych książek możemy pochwalić się posiadaniem oryginalnych egzemplarzy „Dziennika Polskiego” i czasopisma „Przekrój” z 1945 roku.
Książki do sprzedaży przyjmujemy codziennie w godzinach pracy sklepu. Interesują nas wszystkie publikacje dotyczące historii i tradycji Krakowa. Płacimy po sprzedaży danego wydawnictwa. Zapraszamy zarówno kupujących jak i zainteresowanych sprzedażą swoich książek.

Zapraszamy również do naszego sklepu online.