Muzeomania

Muzeomania

WRZESIEŃ 2017 - LUTY 2018
STANISŁAW WYSPIAŃSKI

„Dziełem Wyspiańskiego jest jego istnienie wśród nas…” – to słowa Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Trudno o trafniejsze podsumowanie spuścizny Stanisława Wyspiańskiego, który jak mało kto przyczynił się do powstania naszej krakowskiej, a zarazem i narodowej, tożsamości. Bo Kraków bez Wyspiańskiego nie byłby ten sam…
Nie sposób wyobrazić sobie alternatywną rzeczywistość miasta bez ekspresyjnych witraży i roślinnej polichromii kościoła Franciszkanów, bez urokliwych, dekoracyjnych pasteli, bez rewolucyjnych dokonań w dziedzinie teatru, które – znowu – w dużej mierze ukształtowały i krakowską, i polską nowoczesną scenę teatralną. Wreszcie bez „Wesela”, które jak żaden inny utwór literacki kształtowało ducha narodu i stało się dziełem-symbolem wyrastającym ponad swoją epokę.
Podczas jesienno-zimowych spotkań w ramach programu Muzeomanii spróbujemy zrozumieć wielką i wizjonerską twórczość Wyspiańskiego na polu sztuki, literatury i teatru. Spróbujemy też odnaleźć ducha Wyspiańskiego we współczesnym mieście i ślady oddziaływania jego dorobku artystycznego na kolejne pokolenia krakowskich twórców. A wszystko to w ramach całorocznych obchodów 110. rocznicy śmierci artysty.
Zapraszamy na spotkanie z tym, na którego „czekały wieki”!

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny z wyjątkiem Akademii małego odkrywcy.

PROGRAM DLA RODZICÓW I DZIECI

PROGRAM DLA MŁODZIEŻY

PROGRAM DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

PROGRAM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Informacja i zapisy:
Centrum Obsługi Zwiedzających
czynne codziennie od 10.00 do 19.00
Rynek Główny 1, 31–042 Kraków
e–mail: info@mhk.pl