Wydarzenia

25.03.2017 kalendarium 31
Kamienica Hipolitów

Zmiana czasu i... wielkie sprzątanie - święto Kamienicy Hipolitów

dodano 08.03.2017 - aktualizacja 23.03.2017
Święto oddziału Kamienica Hipolitów odbywa się tradycyjnie w dzień poprzedzający zmianę czasu, tym razem z zimowego na letni, czyli 25 marca.

Formułą przyjętą na ten dzień jest slow art day – dzień, w którym nie spiesząc się rozmawiamy o wybranych działach sztuki oraz codziennych przedmiotach, już nie używanych, zapomnianych i nieznanych, które z naszych domów trafiły do muzealnych magazynów. To spotkanie miłośników dawnych rzemiosł i zwyczajów.
W tym roku opowiemy o tym, jak nasi przodkowie radzili sobie z utrzymaniem porządku i czystości w domu. Wystawa zaaranżowana w przestrzeni stałej ekspozycji przypomni dawne sprzęty służące do utrzymania czystości. Dzieci na warsztatach,  zainspirowane obiektami z wystawy stałej i czasowej, wykonają plakaty związane z tematyką sprzątania.

Zwiedzanie wystawy stałej Mieszczański dom i czasowej Kupując oczami. Reklama w przedwojennym Krakowie – w godzinach od 9.00 do 16.00.

10.00 – warsztaty dla dzieci połączone z krótkim zwiedzaniem wystawy stałej i czasowej, obowiązuje rezerwacja miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzajacych tel. 12 426 50 60 lub info@mhk.pl

13.00 – oprowadzanie kuratorskie (wystawa stała)

14.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Kupując oczami. Reklama w przedwojennym Krakowie

15.00 – oprowadzanie kuratorskie (wystawa stała)

Wstęp na wystawy i wydarzenia wolny. Tego dnia w Kamienicy Hipolitów wszystkie wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa będą sprzedawane z 50% zniżką.