Wydarzenia

24.03.2018 kalendarium 31
Kamienica Hipolitów

Zmiana czasu: Coś na niepogodę

dodano 10.03.2018 - aktualizacja 19.03.2018
24 marca, przez całą sobotę, zapraszamy na święto oddziału Kamienica Hipolitów (pl. Mariacki 3), czyli: Zmiana czasu: Coś na niepogodę.
Tytuł święta Kamienicy Hipolitów nawiązuje do odbywającej się dwa razy w roku zmiany czasu. To slow art day - dzień, w którym nie spiesząc się rozmawiamy o wybranych działach sztuki oraz codziennych przedmiotach, już nie używanych, zapomnianych i nieznanych, które z naszych domów trafiły do muzealnych magazynów. To spotkanie miłośników dawnych rzemiosł i zwyczajów.
Tym razem opowiemy o tym jakie sposoby na rozgrzanie się w chłodne, typowo wiosenne dni, mieli  nasi antenaci. To przede wszystkim takie zagraniczne nowinki jak kawa, herbata i czekolada.
Prezentacja, która w założeniu ma być lekką opowieścią, adresowana jest do wszystkich miłośników historii, bez ograniczeń wiekowych. To dzień zarówno dla dzieci  jak i dorosłych.

W programie między innymi:
- zwiedzanie wystawy stałej – wstęp wolny
- godz. 12.00 –  zwiedzanie z  kuratorem  wystawy czasowej Koronka - tradycja - reaktywacja – wstęp wolny
- godz. 14.00 – warsztaty dla dzieci (konieczna rezerwacja, max. 20 osób)
- godz. 16.00 – Szlakami dawnych kawiarń (czyli o nudzie, gazetach, warcabach i nie tylko) – wykład Agnieszki Lisak – wstęp wolny

Tego dnia Kamienica Hipolitów otwarta dla zwiedzających wyjątkowo w godzinach 10-17.30. Dodatkowo przygotowaliśmy 25% rabatu na wszystkie wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
 
Agnieszka Lisak –autorka licznych książek i artykułów historycznych o tematyce staropolskiej, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, z wykształcenia radca prawny.

Rezerwacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających
info@mhk.pl