Wydarzenia

20.08.2017 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Zielone marginesy: Muzealna fauna i flora

dodano 28.06.2017 - aktualizacja 27.07.2017
Planty - dwie nierozpoznane kobiety i wiewiórka, Agencja fotograficzna
Jak 20 sierpnia, o godz. 16:00 zapraszamy do sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory na wykład Muzealna fauna i flora, w ramach wakacyjnego cyklu Zielone marginesy.

Dokąd pognały rumaki z powozu boga Heliosa, widoczne w Sali Baltazara Fontany? Dlaczego średniowieczna Meduza, znaleziona na Rynku krakowskim, zamiast włosów miała wijące się węże? Dlaczego twórca piętnastowiecznego ornatu krakowskiego cechu krupników zamieścił na nim drzewo życia z wyobrażeniem Chrystusa? Wykład będzie subiektywnym przeglądem kilkudziesięciu obiektów z kolekcji MHK, które zawierają w sobie odniesienia do bogatego i barwnego świata roślin i zwierząt.

Prowadzenie: Łukasz Walas
Miejsce: PAŁAC KRZYSZTOFORY
Wakacyjny program dedykowany wszystkim miłośnikom krakowskiej zieleni otwartym na jej poszukiwania w miejscach i kontekstach zupełnie wyjątkowych i zaskakujących… Spotkania, w formie wykładów i spacerów miejskich, stanowić będą swoistą wędrówkę po świecie roślin zamkniętych w muzealnych gablotach i w przestrzeniach miejskich dalekich od zielonych skojarzeń.
Spotkania dla dorosłych odbywać się będą w soboty o godz. 10.00 (spacery) i niedziele o godz. 16.00 (wykłady) w Pałacu Krzysztofory (sala audytoryjna – Kupferhaus).