Wydarzenia

27.08.2017 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Zielone marginesy: Jak uchwycić zieleń w odcieniach szarości - krakowskie ogrody na fotografii po 1945 roku

dodano 28.06.2017 - aktualizacja 27.07.2017
Panorama Krakowa - widok z okolic Kopca Kościuszki, drzewo, Henryk Hermanowicz, Lata 60. XX w.
27 sierpnia, o godz. 16.00 zapraszamy do sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory na wykład Jak uchwycić zieleń w odcieniach szarości - krakowskie ogrody na fotografii po 1945 roku, w ramach wakacyjnego cyklu Zielone marginesy.

Jak uchwycić zieleń w odcieniach szarości – Krakowskie ogrody na fotografii po 1945 r.
Wydaje się to niemożliwe, a jednak… Biel i czerń fotografii posiada niezwykłą moc i nie ma dla niej żadnych ograniczeń. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego udowodnimy, jak niezwykłą sztuką jest fotografia. Będzie ono poświęcone krakowskim parkom i ogrodom, które zostały uwiecznione na fotografiach znajdujących się w zbiorach MHK. Ukazują one parki i ogrody w różnych porach roku. Fotografie te stanowią znakomity materiał ikonograficzny, który pozwala zobaczyć, jak zmieniały się miejskie tereny zielone w okresie powojennym i jak wypoczywali w nich krakowianie.
Prowadzenie: Anna Kwiatek
Miejsce: PAŁAC KRZYSZTOFORY

Wakacyjny program dedykowany wszystkim miłośnikom krakowskiej zieleni otwartym na jej poszukiwania w miejscach i kontekstach zupełnie wyjątkowych i zaskakujących… Spotkania, w formie wykładów i spacerów miejskich, stanowić będą swoistą wędrówkę po świecie roślin zamkniętych w muzealnych gablotach i w przestrzeniach miejskich dalekich od zielonych skojarzeń.
Spotkania dla dorosłych odbywać się będą w soboty o godz. 10.00 (spacery) i niedziele o godz. 16.00 (wykłady) w Pałacu Krzysztofory (sala audytoryjna – Kupferhaus).