Wydarzenia

06.08.2017 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Zielone marginesy: Jak uchwycić zieleń w odcieniach szarości - krakowskie ogrody na fotografii do 1939 roku

dodano 28.06.2017 - aktualizacja 27.07.2017
Ogród Botaniczny i Obserwatorium Astronomiczne od południowego wschodu, Autor nieznany, 1834
6 sierpnia, o godz. 16.00 zapraszamy do sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory na wykład Jak uchwycić zieleń w odcieniach szarości - krakowskie ogrody na fotografii do 1939 roku, w ramach wakacyjnego cyklu Zielone marginesy.

Wydaje się to niemożliwe, a jednak… Biel i czerń fotografii posiada niezwykłą moc i nie ma dla niej żadnych ograniczeń. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego udowodnimy, jak niezwykłą sztuką jest fotografia. Będzie ono poświęcone krakowskim parkom i ogrodom, które zostały uwiecznione na fotografiach znajdujących się w zbiorach MHK. Ukazują one parki i ogrody w różnych porach roku. Fotografie te stanowią znakomity materiał ikonograficzny, który pozwala zobaczyć, jak zmieniały się miejskie tereny zielone w okresie od 2 połowy XIX wieku do 1939 roku. Wspólnie zajrzymy do krakowskich ogrodów, ogródków i zieleńców. Przyjrzymy się, jak zmieniało się zielone oblicze naszego miasta.
Prowadzenie: Joanna Gellner
Miejsce: PAŁAC KRZYSZTOFORY

Wakacyjny program dedykowany wszystkim miłośnikom krakowskiej zieleni otwartym na jej poszukiwania w miejscach i kontekstach zupełnie wyjątkowych i zaskakujących… Spotkania, w formie wykładów i spacerów miejskich, stanowić będą swoistą wędrówkę po świecie roślin zamkniętych w muzealnych gablotach i w przestrzeniach miejskich dalekich od zielonych skojarzeń.
Spotkania dla dorosłych odbywać się będą w soboty o godz. 10.00 (spacery) i niedziele o godz. 16.00 (wykłady) w Pałacu Krzysztofory (sala audytoryjna – Kupferhaus).