Wydarzenia

24.02.2018 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Zagraj w teatr: Widz - między niezrozumieniem a zachwytem

dodano 03.02.2018 - aktualizacja 22.02.2018
24 lutego o godz. 12.00 zapraszamy młodzież do Pałacu Krzysztofory na warsztaty Widz - między niezrozumieniem a zachwytem, z cyklu Zagraj w teatr. Zajęcia poprowadzi Ewelina Radecka (MHK).

Prapremiera Wesela Stanisława Wyspiańskiego była wielkim wydarzeniem w Krakowie. Była skandalem obyczajowym i wstrząsnęła opinią publiczną. Każde kolejne wystawienie sztuki budziło niemałe emocje wśród publiczności teatralnej. Również dziś, współczesne wystawienia Wesela są szeroko komentowane przez krytyków teatralnych i zwykłych widzów. Na co publiczność zwracała uwagę niegdyś, a co dziś jest brane pod lupę? Jak zmieniły się zasady krytyki teatralnej? Podczas warsztatów usłyszymy różne opinie krytyków, spróbujemy zapanować nad nimi wszystkimi i wydobyć z nich obiektywne fakty.
Obowiązuje rezerwacja miejsc:  
Udział bezpłatny


Zagraj w teatr
Cykl warsztatów skierowany jest do młodzieży poszukującej kreatywnej rozrywki. Zajęcia mają na celu rozwijanie teatralnych pasji i przybliżenie obrazu współczesnego teatru zawodowego, a także jego historii. Podczas całego cyklu warsztatów poznamy najważniejsze elementy produkcji teatralnej dawniej i dziś. Na przykładzie Wesela Stanisława Wyspiańskiego prześledzimy przebieg przygotowań do spektaklu – od powstania tekstu aż do premiery i prasowych recenzji. Przyjrzymy się zarówno najnowszym realizacjom dramatu, jak i historycznej prapremierze z 1901 r.
Zajęcia warsztatowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbywają się raz w miesiącu (w sobotę) o godz. 12.00 w Pałacu Krzysztofory. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Prowadzenie: Ewelina Radecka