Wydarzenia

26.11.2017 kalendarium 31
Pałac Krzysztofory

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

dodano 12.10.2015 - aktualizacja 20.10.2017
Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań (raz w miesiącu, niedziela, o godz. 11.00) dla dzieci (w wieku od 4 do 9 lat), podczas których znani krakowianie będą czytali utwory związane z Krakowem, w tym: legendy, podania, utwory wierszem i prozą. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.
Zapraszamy do sali Miedzianej, Pałac Krzysztofory, skrzydło zachodnie.


8 października Jan Kanty Pawluśkiewicz
Niesamowita przygoda psa Dżimusia
Musicie przyznać, ze każdy z Was kocha zwierzęta i albo ma psa, albo bardzo chciałby zostać w przyszłości szczęśliwym posiadaczem ukochanego czworonoga. Zanim się to jednak stanie, zapraszamy Was na spotkanie z wybitnym artystą, kompozytorem piosenek, muzyki teatralnej i filmowej, malarzem – Janem Kantym Pawluśkiewiczem, który przeczyta Wam niezwykłą historię psa Dżimusia i jego właściciela, prof. Karola Estreichera Starszego. To będzie bardzo wzruszające i pouczające spotkanie – zapraszamy!

Uwaga: na spotkanie zapraszamy ze swoimi pupilami, pamiętajcie tylko o tym, aby Wasze psiaki miały kagańce, smycze i to Wasi rodzice muszą wziąć odpowiedzialność za Waszego… Misia, Burka, Azora czy innego kochanego czworonoga :)

26 listopada – Urszula Grabowska
Krakowscy święci i ich cuda
Nasz Kraków to miasto wyjątkowe pod każdym względem. Z Krakowem związanych jest wielu świętych, a co za tym idzie, także piękne legendy mówiące o tych niezwykłych ludziach i cudach, które czynili. Aby poznali te niezwykłe postaci, zapraszamy Was na spotkanie z piękną i utalentowaną aktorka teatralną i filmową Urszulą Grabowską. W tym dniu dowiecie się również, dlaczego kilkaset lat temu pewien człowiek powiedział „Gdyby nie było Rzymu, wtedy by Kraków był Rzymem”. Czy jesteście ciekawi odpowiedzi? Zapraszamy!

10 grudnia – Beata Rybotycka
Przybieżeli do Betlejem…
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w którym cieszymy się z przyjścia na świat małego Jezusa, zaśpiewajmy zatem małemu Dzieciątku najpiękniejsze kolędy, przypomnijmy sobie najpiękniejsze tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W ten wyjątkowy klimat oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadzi nas wspaniała aktorka teatralna a zarazem obdarzona cudownym głosem piosenkarka Beata Rybotycka. Koniecznie bądźcie w tym dniu z nami – zapraszamy