Wydarzenia

23.06.2018 kalendarium 31
Thesaurus Cracoviensis

RodzINNE soboty na Bielanach: Konserwatorski przekładaniec

dodano 06.04.2018 - aktualizacja 22.06.2018
Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów to nowoczesny magazyn zbiorów, będący zarazem kluczem otwierającym przed publicznością bramy do nieodkrytych ścieżek świata wyobraźni. Thesaurus Cracoviensis to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, przede wszystkim jednak może odkryć własną tożsamość. Wystarczy, że wyruszy śladami przeszłości. Te ślady to zabytki – muzealia, zbiory Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Poznawane, inspirują nas, zachęcają do refleksji, stają się drogowskazami na drodze ku przyszłości. Wszak „jutro zaczęło się wczoraj”. Najlepiej przyjść i przekonać się o tym osobiście, stając oko w oko z inspirującą przeszłością!
Soboty w Thesaurus Cracoviensis upływać będą pod znakiem warsztatów z cyklu „Muzeokreacja”. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z Pracowni Konserwacji MHK. Zapoznają oni uczestników ze specyfiką swojej pracy i zaproszą w miejsca, gdzie dokonują prawdziwych cudów, naprawiając dzieła sztuki.


Spotkanie I, 23 czerwca
Prezentacja poświęcona będzie problematyce obróbki metalu. Po niej uczestnicy kursu samodzielnie przygotują formę medalu lub medalionu, która posłuży im do wykonania gipsowego odlewu.

Spotkanie II, 30 czerwca
Po wysłuchaniu wykładu poświęconego technikom złocenia płatkowego oraz omówieniu materiałów i narzędzi używanych w warsztacie pozłotniczym uczestnicy wykonają złocenia lub srebrzenia na przygotowanym wcześniej odlewie.

Spotkanie III, 28 lipca
Podczas ostatniego spotkania uczestnicy poznają zasady prawidłowego przechowywania obiektów z metalu i papieru. Bogatsi o zdobytą wiedzę samodzielnie przygotują opakowanie z papieru dekoracyjnego do przechowywania wykonanego wcześniej przez siebie medalu lub medalionu.


Informacje organizacyjne:
Liczba miejsc ograniczona. Aby dokonać rezerwacji na zajęcia, należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z Centrum Obsługi Zwiedzających: e-mail: info@mhk.pl, tel. 12 426 50 60.

Warunkiem przeprowadzenia zajęć edukacyjnych jest udział minimum 5 osób.
Koszt: 12 zł/os.