Wydarzenia

Fabryka Schindlera

Plebiscyt na Wydarzenie Historyczne 2016

dodano 20.04.2017 - aktualizacja 30.04.2017
Fragment wystawy, fot. Tomasz Kalarus
Wystawa czasowa Jeńcy wojenni w Krakowie 1939-1945, która była prezentowana w Fabryce Emalia Oskara Schindlera do 2 kwietnia, została nominowana w plebiscycie Muzeum Historii Polski na Wydarzenie Historyczne 2016 w kategorii "Wystawa".
Gratulujemy kuratorowi – Tomaszowi Owocowi oraz wszystkim, którzy pracowali nad realizacją wystawy! Państwa natomiast zachęcamy do oddania głosu.
Głosować można za pośrednictwem strony http://whr.muzhp.pl/zaglosuj.html. Swoje głosy możecie Państwo oddawać do 14 maja.

Jak głosować:
KROK 1
wybrać po jednym wydarzeniu w każdej z trzech kategorii (łącznie wybieramy trzy różne wydarzenia)
KROK 2
podać adres e-mail
KROK 3
zaakceptować regulamin konkursu
KROK 4
potwierdzić oddanie głosu po otrzymaniu wiadomości e-mail
Decydujący głos w plebiscycie mają Internauci, zatem jeśli podobała się Wam nasza wystawa zagłosujcie!
Komisja konkursowa, w składzie: dr hab. Michał F. Woźniak (prof. UMK, przewodniczący Rady ds. Muzeów MKiDN), dr hab. Piotr Majewski (dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów), prof. UJ dr hab. Andrzej Szczerski, Monika Matwiejczuk (kierownik Działu Wystawienniczego Muzeum Historii Polski oraz Wojciech Duch (redaktor naczelny portalu historia.org.pl), zadecydowała, że w tym roku do II etapu zakwalifikowanych zostanie 15 wydarzeń, spośród 250 zgłoszonych w I etapie.

„Wydarzenie Historyczne Roku” jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów.
W poprzednich latach internauci wybrali m.in.: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak”, którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki (2012 r.), organizację uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego (2011 r.) czy otwarcie nowoczesnej ekspozycji „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie (2010 r.).


Głosujcie na MHK!
Przejdź do wystawy