Wydarzenia

12.09.2017 kalendarium 31
Ulica Pomorska

Gra miejska „W służbie Ojczyźnie i bliźniemu”

dodano 20.06.2017 - aktualizacja 27.07.2017
„W służbie Ojczyźnie i bliźniemu” jest historyczną grą miejską, towarzyszącą wydarzeniu Dni Pamięci Ofiar Gestapo organizowanemu w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w oddziale Ulica Pomorska. Gra tematycznie nawiązuje do dziejów konspiracji w Krakowie w czasie okupacji  niemieckiej w latach 1939-1945 i pomocy dla ludności Żydowskiej. Jest opracowana we współpracy z krakowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
Gra skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich wraz z nauczycielami oraz uczestników indywidualnych. Zadaniem drużyn będzie zaangażowanie się nie tylko w działalność konspiracyjnego harcerstwa czyli Szarych Szeregów, ale również w pomoc śmiertelnie zagrożonej przez okupanta niemieckiego ludności Żydowskiej. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami wymagającymi wykazania się dużą wyobraźnią, umiejętnością wyciągania wniosków czy praktycznym zastosowaniem uzyskanych informacji. Tłem dla gry jest ponura rzeczywistość okupowanego Krakowa, a biorą w niej udział ludzie młodzi, których rówieśnicy sprzed ponad 70 lat traktowali niebezpieczeństwo jako wyzwanie. Nie zapomnieliśmy o zadaniach wymagających sprytu oraz stalowych nerwów. Dla najlepszych drużyn przewidziane zostały nagrody rzeczowe i wydawnictwa muzealne.
Mail ze zgłoszeniem należy przesłać na adres gry@mhk.pl do 8 września 2017 r. Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska uczestników, wiek uczestników, nazwę drużyny, numer telefonu komórkowego lidera zespołu oraz adresy mailowe członków drużyny. Jedna drużyna może składać się maksymalnie z 6 osób.
Kiedy: 12 września 2017, 09:00-16:00
Start: Ulica Pomorska, ul. Pomorska 2, oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM GRY